PeopleCentrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze získalo podporu a financování Evropské Komise (v rámci programu Erasmus +) pro projekt 'PEOple-centred development approaches in Practical and Learning Environments (PEOPLE)'

INHERIT je výzkumný projekt 18 partnerských institucí zaměřený na definování efektivních mezisektorových nástrojů, které podporují zdraví a blahobyt napříč sociálními gradienty, prostřednictvím zkoumání hlavních environmentálních stresorů a s nimi spojenými nerovnostmi v oblastech bydlení, mobility a spotřeby. 

 InheritBanner 728x90 270716

Cílem projektu ECONADAPT je rozvinout metody a identifikovat data pro ekonomické hodnocení, které mají pomoci ve výběru adaptačních opatření ke zmírnění dopadů změny klimatu.

Cílem projektu je identifikovat bariéry a potenciál rozvoje elektromobility v České republice.

Projekt reaguje na situaci, kdy Česká republika schválí a posléze bude mít za úkol implementovat Národní strategii přizpůsobení se změně klimatu v podmínkách ČR, avšak v České republice pro úspěšnou implementaci takové strategie chybí některé základní předpoklady.

Cílem tohoto projektu je zlepšit predikční validitu metody vyjádřených preferencí pomocí aplikace integrované teorie chování.

Bezuhlíková města budoucnosti (Post-carbon cities of tomorrow –
 foresight
 for
 sustainable
 pathways
 towards
 liveable,
 affordable
 and
 prospering
 cities
 in
 a
 world
 context)

Cílem projektu je vytvořit, na základě výstupů řady workshopů, které se v průběhu projektu odehrají v 10 případových městech, cestovní mapu pro Evropská bezuhlíková města do roku 2050.

Cílem tohoto výzkumného projektu je identifikovat spojení mezi čistou primární produkcí přivlastněnou člověkem (HANPP) a konečnou spotřebou výrobků a služeb.

7FPEconomic Modeling for Climate-Energy Policy
Společně s Institutem ekonomických studií FSV UK koordinujeme nový čtyřletý projekt mobility určený pro vědecké pracovníky "IRSES-RENNET: Economic Modeling for Climate and Energy Policy" (FP7-PEOPLE-2013-IRSES)

Inventarizace emisí skleníkových plynů v ČR, sektor odpady (ČHMÚ, 2001- )

Centrum se stalo součástí národního inventarizačního systému, koordinovaného Českým hydrometeorologickým ústavem. Každoročně je zodpovědné za inventarizaci emisí skleníkových plynů ze sektoru odpadů dle metodiky IPCC.

Univerzita Karlova v Praze
Centrum pro otázky životního prostředí
José Martího 407/2
160 00 Praha 6

tel.: +420 220 199 460
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com