Environment Centre cz bw204
fb  twitter  fb  fb

4modulesZveme studenty na letní školu organizovanou v rámci společného studijního programu Centra pro otázky životního prostředí UK a Institut für Umweltkommunikation, Leuphana Universität Lüneburg (instituce, která v současné době nese titul UNESCO-Chair “Higher Education for Sustainable Development“). Letní škola proběhne 3. – 10. 9. 2011, a to v česko-německém pohraničí, terénní základnou je Hora Svaté Kateřiny. Jazykem výuky je angličtina; více o problematice životního prostředí v této oblasti najdete zde. Většina výdajů spojených s letní školou je studentům hrazena organizátory. Uzávěrka přihlášek je konec srpna 2011; přihlášky najdete zde.

dbu_logo_enProgram je založen na interdisciplinární mezinárodně organizované výuce v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje, kterou povedou učitelé participujících vysokých škol a účastní se jí studenti z Čech a Německa. Letní škola se bude orientovat na problematiku udržitelného rozvoje v globálním a především regionálním měřítku – zaměří se na problémy projevující se v oblasti severočeského regionu, Krušných hor a podkrušnohoří. Ve výuce bude využita a dále rozpracována případová studie o hlavních problémech tohoto regionu.

Počet míst je omezen, proto se prosím hlaste co nejdříve ‑ přednost při výběru pro letní školu budou mít vážní zájemci a ti, co se přihlásí dříve.

V současné době je LŠ akreditována v rámci Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze pro studenty bakalářského stupně a je ohodnocena 3 ECTS kredity. Je vyučována pod názvem a kódem: Summer School within the Interdisciplinary Study Programme on Sustainability and Globalisation (YBQ008)

Výuka je součástí mezinárodní sítě spolupráce ve výuce životního prostředí a udržitelného rozvoje Virtual Campus for Sustainable Europe (VCSE, viz http://www.vcse.eu/). Běží v rámci projektu podporovaného nadací DBU (Deutsche Bundesstiftung Umwelt). Více informací viz http://www.czp.cuni.cz/czp/celouniverzitni-kurzy/ispos-interdisciplinary-study-program-on-sustainability_cs

Naše kontaktní údaje:

leuphana_logoLeuphana University
Institute for Environmental &
Sustainability Communication

contact: Simon Burandt

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

http://www.leuphana.de/en/burandt.html

 

UK_logoCharles University
Environment Center (CUEC)

 

contact: Jana Dlouhá
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

http://www.czp.cuni.cz/

Těšíme se na zájem Váš i Vašich studentů, s pozdravem za organizátory

RNDr. Jana Dlouhá, Ph.D., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Centrum pro otázky životního prostředí UK, José Martího 2, 162 00 Praha 6

tel. +420 220 199 485

 

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz