Approaches to Assessing the Environment (2003)

Approaches to Assessing the Environment_smallCitace

Approaches to Assessing the Environment : Methods on quantification of the economic impacts and externalities within the environmental area : Papers presented at International Roundtable Seminar, Prague, October 2–3, 2003. ŠČASNÝ, Milan, BRŮHA, Jan, FOLTÝNOVÁ, Hana (eds.). Prague: Charles University Environment Center, 2004. ISBN 80-239-3841-X. 231 s.

Anotace

Tento sborník příspěvků z mezinárodního semináře uspořádaného Centrem v říjnu 2003 shrnuje různé přístupy khodnocení životního prostředí a kvantifikaci ekonomických dopadů a externalit. Je rozdělen do tří částí v souladě s rozdělením konference do tří sekcí:

1.oceňování životního prostředí, přírodních zdrojů a lidského života,

2. hodnocení a modelování ekonomických dopadů environmentálních opatření,

3. ekonomické nástroje dopravní politiky a jejich dopady na životní prostředí a ekonomiku