Environment Centre cz bw204
fb  twitter  fb  fb

pict webSrdečně Vás zveme na panelovou diskusi Can we afford green policies during an economic downturn? The perceived trade-offs between environmental / climate policy and economic growth, která proběhne ve středu 27. 6. 2012 na VŠE v posluchárně RB 101 od 15:30 do 17:30.

S úvodní přednáškou vystoupí Reyer Gerlagh, profesor ekonomie na Tilburg University, který je koordinujícím hlavním autorem 5. hodnotící zprávy pracovní skupiny (WG III) Mezivládního panelu pro změny klimatu.

O příležitostech a překážkách, které environmentální a klimatické politiky přinášejí a o jejich vlivu na ekonomický růst a inovace s ním budou v panelu diskutovat:

  • Karel Janda (FSV UK, VŠE)
  • Ondřej Liška (Strana zelených)
  • Jan Macháček (Respekt)
  • Radek Špicar (Svaz průmyslu a dopravy ČR, Aspen Institute Prague)
  • Ondřej Šrámek (Knauf Insulation)

Přednáška a diskuse bude probíhat v angličtině, vstup  volný na základě předchozí registrace na http://www.eaere2012.org/programme/pre-conference. Více informací naleznete v pozvánce.

Diskusní panel je pořádán Univerzitou Karlovou za podpory Heinrich Böll Stiftung u příležitosti 19. výroční konference Evropské asociace environmentálních ekonomů – EAERE Prague 2012 (http://www.eaere2012.org/).

Pozvánka ke stažení zde.