Environment Centre cz bw204
fb  twitter  fb  fb

mosur logo bez textuKdy: středa 30. ledna 2013

Kde: Sluňákov - centrum ekologických aktivit města Olomouce

Zveme vás na jednodenní diskusní seminář se  Saamahem Abdallahem z britského think tanku New Economics Foundation (NEF) na téma: Indikátory trvalé udržitelnosti a cesty k ekonomice ustáleného stavu

Program semináře:

  • 10:30 - 11:00  Prezence účastníků
  • 11:00 - 13:00   První blok, přednáška a diskuse: Je reálné v západních ekonomikách docílit ekonomiky, která by nebyla závislá na růstu HDP?
  • 13:00 - 14:30   Oběd (vegetariánský)
  • 14:30 - 16:30 Druhý blok, přednáška a diskuse: Jaké indikátory mohou nahradit HDP? Jaké jsou jejich výhody a slabiny?

New Economics Foundation, nezávislý think tank založený v r. 1986 se sídlem v Londýně, se dlouhodobě zaměřuje na alternativy v oblasti ekonomické teorie a praxe. K jeho výstupům patří lokální ekonomické projekty (časové banky či projekt na podporu místních obchodů), tvorba a propagace indikátorů (např. lokální multiplikátor či index šťastné planety) a snahy o vytváření nových ekonomických modelů a vizí, které usilují o hledání alternativ k ekonomickému systému, založenému na trvalém růstu produkce. 

Saamah Abdallah pracuje v NEF od roku 2006.  Zabývá se otázkami kolem ekonomického růstu a jeho udržitelných alternativ a indikátory trvalé udržitelnosti a společenského pokroku. Podílel se na tvorbě indikátoru Happy Planet Index - index šťastné planety, dále na regionálních indexech udržitelného ekonomického blahobytu a na alternativách HDP na úrovni národního hospodářství. Patří k týmu, který zpracoval publikaci NEF  The Great Transition, která navrhuje konkrétní kroky k přechodu na nerůstovou ekonomiku.

Bližší informace a registrace na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., počet míst je omezen. Na seminář pro zájemce (přihlášené a vybrané účastníky) navazuje třídenní diskusní seminář Otevřený prostor: Růst či nerůst?, bližší informace www.thinktank.cz.