Regionální centrum expertízy Česko získalo ocenění od UN University

Naše Regionální centrum expertízy Česko získalo v listopadu 2023 ocenění od University OSN v Tokyu za projekt spolupráce s místními aktéry při prosazování SDGs a následný výzkum, jehož výsledky byly publikovány ve dvou článcích zvláštního čísla časopisu Frontiers in Sustainability. RCE Česko zastřešuje spolupráci několika vysokých škol a dalších organizací (především z neziskového sektoru), které chtějí prosazovat společenské změny k udržitelnosti prostřednictvím vzdělávání a celoživotního učení. V roce 2017 toto uskupení splnilo náročná kritéria a bylo akreditováno United Nations University v Tokiu jako jedno ze (v současné době 190) RCE z celého světa; v České republice je však jediné.

Projekty spolupráce jeho členů navrhuje a realizuje Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy. Texty ve zvláštním čísle jsou dostupné formou open access: The Role of the Human Dimension in Promoting Education for Sustainable Development at the Regional Level. Special collection of articles developed in cooperation with RCE representatives around the world. Frontiers in Sustainability. Online