GEMCLIME  (H2020, 2016–2021)

GEMCLIME (H2020, 2016–2021)

Globalní Excelence v Modelování Klimatu a Energetiky (GEMCLIME)

Globalní Excelence v Modelování Klimatu a Energetiky (GEMCLIME)

Projekt GEMCLIME se zaměřuje na rozvíjení energetické ekonomie a řešení problémů spojených s klimatickou změnou. Projekt pokrývá hnací síly klimatické změny, zkoumá rizika a zranitelnost spojené s klimatickou změnou a výrobou/spotřebou energií, a věnuje se oceňování ekonomických dopadů vyvolaných politikami zmírňující dopady změny klimatu nebo adaptačních opatření. Analýza hnacích sil, dopadů a odpovědí společnosti na změny klimatu se věnuje zejména ekonomii obnovitelných zdrojů a valuaci netržních statků. Ačkoliv GEMCLIME představuje v první řade základní ekonomický výzkum, jeho výsledky poskytují podporu pro politiku postavenou na vědeckých podkladech.

Webová stránka projektu

Specifikace

Projekt financovaný EU se zaměřuje na rozvíjení energetické ekonomie a řešení problémů spojených s klimatickou změnou.

Poskytovatel

Evropská komise, Horizon 2020, Maria Skłodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange (H2020-MSCA-RISE-2015)

Koordinátor projektu v rámci Centra pro otázky životního prostředí UK

Milan Ščasný

Trvání projektu

1.října 2016 – 30. září 2021

Celkový rozpočet

€2,115,000

• Univerzita Karlova v Praze
  • Fondazione Eni Enrico Mattei
  • London School of Economics and Political Sciences
  • University of Oxford
  • Toulouse School of Economics.

GEMCLIME podporuje mezinárodní přenos znalostí a vytváření vědeckých sítí mezi špičkovými vědeckými institucemi světa. Hlavním cílem projektu je podpora vědecké mobility mezi EU na jedné straně a špičkovými vědeckými pracovišti celého světa. Vědci z podporovaných institucí v EU odjíždějí na stáže do Austrálie, Kanady, Čile, Nového Zélandu, Jihoafrické republiky, Singapuru či USA. Členové konsorcia sdílí dovednosti a znalosti z mnoha ekonomických vědních oblastí, včetně ekonomie klimatu, energetiky, přírodních zdrojů, zdraví, životního prostředí nebo zemědělství, využívají expertízu členů týmu v oblasti finanční ekonomie, aplikované makroekonomie a mikroekonomie, a ekonometrie. Konsorcium také obsahuje řadu výzkumníků a akademiků z ne-ekonomických disciplín, zahrnujíc politické vědce, sociology, právníky, environmentální vědce a další vědce věnující se problémům klimatu a energií.

GEMCLIME získal finanční podporu z programu výzkumu a inovací Horizon 2020 z EU (Marie Skłodowska-Curie grant agreement No 681228).

Webová stránka

Pro vice informací navštivte stránky projektu http://gemclime.cuni.cz