Spolupráce obcí ke zvýšení kvality veřejné správy za pomoci metody MA21 (ESF Zaměstnanost, 2015–2021)

Spolupráce obcí ke zvýšení kvality veřejné správy za pomoci metody Místní Agendy 21

Předmětem projektu je posílení institucionální kapacity obcí a regionů v oblasti STRATEGICKÉHO ŘÍZENÍ A KOMUNIKACE. Aktivity jsou postaveny na bázi moderní metody řízení kvality MÍSTNÍ AGENDA 21 (MA21), v rámci níž budou systémově rozvíjeny a připraveny metodické postupy i praktické nástroje pro územní samosprávné celky.

Poskytovatel:

ESF, Operační program Zaměstnanost

Číslo a název programu: 03 Operační program Zaměstnanost, prioritní osa: 03.4 Efektivní veřejná správa

Číslo a název investiční priority: 03.4.74 Investice do institucionální kapacity a efektivnosti veřejné správy a veřejných služeb na celostátní, regionální a místní úrovni za účelem reforem, zlepšování právní úpravy a řádné správy.

Číslo a název tematického cíle: TC 11 Posilování institucionální kapacity a účinné veřejné správy

Číslo a název specifického cíle: 03.4.74.1 Optimalizovat procesy a postupy ve veřejné správě zejména prostřednictvím posílení strategického řízení organizací, zvýšení kvality jejich fungování a snížení administrativní zátěže

Doba trvání projektu:

1. 10. 2015–30. 9. 2021

Koordinátor projektu v rámci Centra:

Tomáš Hák a Svatava Janoušková

Nositel projektu:

Národní síť zdravých měst ČR

Popis projektu:

Projekt má primárně vzdělávací charakter, ať už z hlediska nabývání znalostí či tréninku dovedností ve všech souvisejících tématech. Zahrne oblast podkladů pro komplexní strategické řízení, profesionální komunikaci územní veřejné správy s občany a praktický nástroj pro kvalitu projektového řízení v rámci územní veřejné správy, vše bude propojeno a podpořeno integrací systémů řízení kvality v obcích. Průřezovými aktivitami pak budou expertní evaluace postupů a výstupů MA21, sdílení dobých praxí a odpovídající odborné vzdělávání - tyto do sebe zaintegrují veškeré v projektu získané poznatky i vzniklé nástroje (metodické, technické).

Aktivity se zaměřují na územní veřejnou správu celé ČR, jsou využívány relevantní zahraniční zkušenosti.

Řešitelský tým :

• Tomáš Hák